Konya Ortodonti, Konya Ortodonti Uzmanı, Konya Ortodontist, Konya Diş Teli, Konya Şeffaf Diş Teli, Konya Görünmez Diş Teli, Konya Ortodonti Fiyatları, Konya Diş Teli Fiyatları, Konya Şeffaf Diş Teli Fiyatları, Konya Görünmez Diş Teli Fiyatları, Konya Ortodonti Tavsiye, Konya Ortodonti Hastaneleri, Konya Ortodontist Fiyatları, Konya Ortodontik Tedavi, Konya Ortodonti Randevu, Diş Teli Fiyatları 2019 Konya, Sadece Üst Diş Teli Fiyatları 2019 Konya, Diş Teli Fiyatları 2019 18 Yaş Altı Konya

Tel Tedavisinde Takip

Ortodontik tedavilerin başarısını etkileyen faktörlerden en önemlisi, tedaviyi yapan doktorun uzmanlığıdır. Ortodonti uzmanlığı, diş hekimliği eğitiminin ardından 4-6 sene arasında süren bir uzmanlık sürecinde kazanılır. Bu süreçte, tedavi planlaması ve takibi konusunda eğitim alınır.

Tedavinin başarısı doktor tarafından iyi uygulanması kadar, tel takan kişi tarafından da iyi takip edilmesine de bağlıdır. Tel tedavisi gören kişi, öncelikle tellerin bakımı konusunda hassas olmalıdır. Diş fırçalama hiç ihmal edilmemelidir. Bunun yanında randevulara uyulmalı ve doktorun uygun gördüğü aralıkta randevulara gelinmelidir. Kişiler tellerin bozulmasına yol açacak sertlikte gıdalar tüketmemeli, tellerini sert ve sivri cisimlerle kurcalamamalıdır.

Bazı durumlarda ortodonti uzmanı, dişlerin ilerlemesi için hastalara lastik verebilir. Bu lastiklerin düzenli olarak takılması tel tedavisinin hızını ve sonucunu oldukça olumlu biçimde etkiler. Benzer şekilde, damaklık olarak adlandırılan takıp çıkartılabilir ortodontik apareylerin de ortodontistin belirlediği şekilde düzenli olarak takılması çok önemlidir. İstenen sürelerde takılmayan apareyler fayda sağlamayacağı gibi bazı durumlarda zararlı bile olabilmektedir.

Ortodontik tedavi bitiminde ise dişlerin tekrar bozulmasına engel olmak maksadıyla koruyucu şeffaf damaklıklar takılır. Bunların da eksik takılması dişlerde tekrar bozulmaya sebep olabilir.

Ortodontik tedavi, sadece ortodontistin kontrolünde bir süreç değildir. Bir anlamda, tel tedavisi gören kişi, aslında tedavisini kendisi yapmaktadır. Tedavi sürecinin olabildiğince etkin ve hızlı olması için hekim ve hastanın iletişimi çok önemlidir. Konya diş teli tedavisi Uzm. Dt. Gizem Yurttadur tarafından yapılmaktadır.

Google etiket: Konya Ortodonti, Konya Ortodonti Uzmanı, Konya Ortodontist, Konya Diş Teli, Konya Şeffaf Diş Teli, Konya Görünmez Diş Teli, Konya Ortodonti Fiyatları