Konya Ortodonti, Konya Ortodonti Uzmanı, Konya Ortodontist, Konya Diş Teli, Konya Şeffaf Diş Teli, Konya Görünmez Diş Teli, Konya Ortodonti Fiyatları, Konya Diş Teli Fiyatları, Konya Şeffaf Diş Teli Fiyatları, Konya Görünmez Diş Teli Fiyatları, Konya Ortodonti Tavsiye, Konya Ortodonti Hastaneleri, Konya Ortodontist Fiyatları, Konya Ortodontik Tedavi, Konya Ortodonti Randevu, Diş Teli Fiyatları 2019 Konya, Sadece Üst Diş Teli Fiyatları 2019 Konya, Diş Teli Fiyatları 2019 18 Yaş Altı Konya

Diş telleri olan kişilerde en önemli konu, tellerin temizliği ve ağız bakımının tam olarak sağlanmasıdır. Düzenli bakım yapılması hem dişlerin sağlığını garantiye alır, hem de tedavinin gidişatını olumlu etkiler. Düzenli diş fırçalama, diş tellerine uyumu büyük oranda kolaylaştırır. Diş ve diş etlerinin bakımsız olması durumunda ödem, hem kanamaya hem de tahrişe sebep olur.

Diş tellerinin bir başka zorluğu da çok sert gıdaların tüketilmesindeki zorluktur. Bu durumda yapılması gereken kabuklu gıdaları dişlerle kırmamak, çok sert meyveleri dilimleyerek ve arka dişlerle çiğnemektir. Zeytin, erik gibi çekirdekli gıdaların çekirdeklerinin çıkartılması da diş tellerinin etkinliği açısından çok önemlidir. Diş telleri takıldıktan bir kaç gün sonra bu duruma alışılır ve kendiliğinden bir adaptasyon olur. Dişin üzerine yapışan braketlerin çevreleri de çubuk şekilli fırçalarla temizlenebilir. Braketler ilk bir kaç gün yanaklara batabilir ve tahrişe sebep olabilir. Bunun dışında bir kaç gün ağrı ve hassasiyet görülebilir. Bu süre sonunda diş tellerine tam adaptasyon sağlanır. Alışma sürecinin ardından kişiler telleri adeta unuturlar. Yeterli seviyede diş fırçalama ve bakımla diş telleri mutlu bir gülümsememize yardımcı olur. Konya Diş Teli tedavisi konusunda ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri Uzman Ortodondist Gizem Yurttadur’a sorabilir bilgi alabilirsiniz.