Konya Ortodonti, Konya Ortodonti Uzmanı, Konya Ortodontist, Konya Diş Teli, Konya Şeffaf Diş Teli, Konya Görünmez Diş Teli, Konya Ortodonti Fiyatları, Konya Diş Teli Fiyatları, Konya Şeffaf Diş Teli Fiyatları, Konya Görünmez Diş Teli Fiyatları, Konya Ortodonti Tavsiye, Konya Ortodonti Hastaneleri, Konya Ortodontist Fiyatları, Konya Ortodontik Tedavi, Konya Ortodonti Randevu, Diş Teli Fiyatları 2019 Konya, Sadece Üst Diş Teli Fiyatları 2019 Konya, Diş Teli Fiyatları 2019 18 Yaş Altı Konya

Yetişkinlerde Tel Tedavisi

Önceleri diş teli tedavisinin sadece çocuklara uygun olduğu düşünülürdü. Bunun sebebi, kullanılan malzemelerin daha çok metalden yapılması ve kaba şekilli olmasıydı. Zaman içerisinde insanların sosyo-ekonomik düzeyleri arttıkça ve kişiler görünüşlerinin ve sağlıklarının kendilerine kazandırdıklarını anladıkça, ortodontik tedaviye olan ilgi ve ihtiyaç artmıştır. Artan ihtiyaç, karşılığında daha estetik malzemeleri ve içeriden takılan telleri getirmiştir. Bu alanda ilk yapılan gelişme, estetik braketlerin üretilmesidir. Estetik braketler plastik, cam, porselen gibi pek çok malzemeden üretilirler. Bunlar, çok daha az görünür. Estetik braketlerin bir sonraki aşaması, braketlerin dişlerin iç tarafına takılmasıdır. Önceleri, normal braketler, içeriye yapıştırılmaya başlanmıştır. İlerleyen aşamalarda dişlerin iç yüzeylerine özel olarak üretilen lingual braketler ortaya çıktı. Halk arasında ‘İçten takılan tel’ ya da “Görünmeyen diş teli” olarak bilinen lingual ortodontide günümüzde Harmony ya da Incognito olarak da bilinen braketler, sıklıkla kullanılmaktadır.

Erişkin ortodontisinde kullanılan bir başka yöntem de invisaligndir. Bu yöntem, şeffaf plaklarla, dişlere kuvvet uygulanması esasına dayanır. Öncelikle alınan ölçülerle bir tedavi planlaması yapılır.

Dişlerdeki yamukluk plakla düzeltilebilecek sınırlardaysa plak üretilir ve belirli sürelerle kullanılarak düzelme sağlanır. Bu plakların avantajı, toplantı, konuşma ve spor gibi zamanlarda çıkartılabilmesidir. Konya Yetişkin Diş Teli tedavisi Uzm. Dt. Gizem Yurttadur tarafından yapılmaktadır.