Konya Ortodonti, Konya Ortodonti Uzmanı, Konya Ortodontist, Konya Diş Teli, Konya Şeffaf Diş Teli, Konya Görünmez Diş Teli, Konya Ortodonti Fiyatları, Konya Diş Teli Fiyatları, Konya Şeffaf Diş Teli Fiyatları, Konya Görünmez Diş Teli Fiyatları, Konya Ortodonti Tavsiye, Konya Ortodonti Hastaneleri, Konya Ortodontist Fiyatları, Konya Ortodontik Tedavi, Konya Ortodonti Randevu, Diş Teli Fiyatları 2019 Konya, Sadece Üst Diş Teli Fiyatları 2019 Konya, Diş Teli Fiyatları 2019 18 Yaş Altı Konya

Konya Diş Teli Fiyatları

Konya Diş teli fiyatları 2019 yılında döviz kurundaki artış sebebiyle birçok klinikte artmıştır. Kliniğimizde ise total tedavi ücreti üzerinden değil tedavinin malzeme maliyeti üzerinden fiyat artışı uygulanmıştır.

Konya’da birçok klinikte diş teli tedavisinin fiyatları farklılıklar göstermektedir. Kliniğimizde tedavi süresi boyunca taksitlendirme yapılarak ödeme kolaylığı sağlanmaktadır.

KONYA DİŞ TELİ FİYATLARI HAKKINDA GÜNCEL BİLGİLERİ SAYFAMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

 • DEVLET DİŞ TELI TEDAVISINI ÖDÜYOR MU?
 • SIZE BENZEYEN HASTALAR IÇIN TIKLAYIN
 • ŞEFFAF PLAK MI, DIŞ TELI MI SEÇEYIM?

Güncel diş teli fiyatları değişmektedir. Tek çeneye uygulandığında diş teli fiyatları ile çift çene uygulandığında değişmektedir. Bu aralık dişlerdeki bozukluğun durumuna ve ortalama tedavi süresine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Kullanılan malzeme kalitesi de diş teli fiyatlarını etkiler. Kliniğimizde en kaliteli malzemeler kullanılmaktadır. Şeffaf diş teli fiyatlarıyla metal diş teli fiyatları arasında ise fiyat farkı uygulanmaktadır.

Konya Diş teli fiyatlarını hesapladığınızda size çıkan diş teli fiyatını kliniğimizde tedaviniz süresince taksitle ödeyebileceksiniz.

Konyadaki Ortodonti muayenemiz ücretsizdir. Muayene olmanız tedavi planlamasını sizinle birlikte yapmamıza olanak sağlar ve net bir fiyat verilir.

Aklınızda bir soru daha olacaktır. Tedavi ne kadar sürecek? Bu cevabı almak için lütfen bizimle temasa geçiniz.

Peki dişleriniz istediğiniz gibi düzelecek mi? Nasıl güveneceksiniz? Bu soruların cevabını da hastalarımızın görüşlerini içeren yorumları okuyarak kolayca karar verebilirsiniz.

KONYA DİŞ TELİ FİYATLARI NASIL HESAPLANIR

Konya Diş teli hesaplama dişleri çarpık olduğu için diş teli yaptırmayı düşünen insanların merak ettiği tahmini fiyat bilgisini sağlamayı amaçlar. Konya Diş teli fiyatları her sene Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenmektedir. Öyle ki bu ortodonti fiyat listesinde angular diş yapısına yönelik diş teli tedavileri, braket takılması, düşen braket yapımı, pekiştirme tedavisi, hızlı maxiller genişletme gibi işlemlerin KDV hariç ve KDV dahil fiyat bilgileri verilir. Bu fiyatlar zorunlu fiyat uygulaması değil tavsiye niteliğinde tedavi ücretidir. Her hekim istediği diş teli uygulama maliyet fiyatını uygulayabilir.

Konya Diş teli fiyatları son dönemlerde döviz kurundaki artışın yansıması olarak artmıştır. Maliyet esas artış sebebi olarak bilinmeli. Herkeste diş problemi farklı olduğu için kişiye özel fiyat bilgisi ancak net olarak muayene olduktan sonra mümkün olmaktadır. Tek çene fiyatları her zaman çift çene fiyatının yarısı olmamaz.

Konya Diş teli hesaplamasında etkili olan faktörler nelerdir:

 • Braket ve diş teli malzeme özelliği
 • Tek çene veya diş çene diş teli yapısı
 • Çarpıklık miktarının az ya da fazla olması
 • Dişlerin ayrık olması durumunda ayrıklık durumunda dişler arası aralık miktarı
 • Gummy smiley , diş etlerinin normalden çok daha fazla görünmesi
 • Çenenin ön veya geride olması
 • Damak ve çene darlığı gibi yapısal bozuklukları olması
 • Malzeme türüne göre , metal, porselen braket veya şeffaf plak tedavileri kullanılmaktadır. – – Diğer diş teli fiyat hesaplamasında tek çene veya çift çeneye diş teli takılması gerekliği de kullanılır. Ucuzdan pahalıya diş malzemelerini
 • Metal diş teli
 • Porselen diş teli (görünmez diş teli)
 • Şeffaf plak Olarak sıralayabiliriz.

Konya Şeffaf diş teli ile metal diş teli arasında teknik bir fark var mı?

Şeffaf diş telleri tedavi süresini uzatıyor diye bilinir. Bu durum tamamen malzeme kalitesiyle ilgilidi. Maalesef tedavi maliyetini düşürmek amaçlı Pakistan, Hindistan veya Çin gibi ülkelerde üretilen şeffaf braketler kullanılıyor. Bu malzemeler tedavi süresini uzatıyor. Metallere göre daha dayanıksız olduğu için çabuk kırılır ve istenilen sonucu metal diş telleri kadar etkili bir biçimde veremez. Konya Şeffaf Diş Teli Kliniğimizde ise kullanılan metal ve şeffaf braketler en kalitelileridir. Bütün teknik özellikleri, tedavi süresi ve tedavi sonucu aynıdır. Aralarında görüntü ve fiyat haricinde bir fark yoktur.

Tek diş dahi olsa o diş tüm çenenin düzenini etkileyeceğinden o çeneye en perifer dişlerden başlayarak braket ve diş teli takılmalıdır. Çoğu zaman aynı çenede olmak kaydı ile tek diş veya daha fazla diş olması diş teli hesaplamasında sonucu etkilememektedir. Çoğunlukla Tek çene diş teli fiyatları ile çift çene diş teli fiyatları farklılık gösterir.

Dişin çarpıklık miktarının çok fazla olması veya dişlerin olması gerekenden daha eğik veya daha yukarıda olması, çenede fazla veya eksik dişler olması veya standart yerinden çok uzaklaşmış dişler var ise fiyat değişir. Yıllar önce çekilmiş bir diş ya da 20 yaş dişlerin çıkıp diğer dişlere baskı yapması, fazladan çıkan dişin diğer dişleri sıkıştırması bu sonuçları doğurabilir.

Dişler arası çok ayrık ise diş teli fiyatları tedavi süresinin uzaması ve işlem sayısının artması nedeniyle artar. Bazı durumlarda ayrıklık miktarı mevcut dişler ile fiziksel olarak kapatılamayacak gibiyse diş teli tedavisinde bir dişlik boşluk bırakılır ve ortodontik tedavi bittikten sonra o boş yere implant ile diş eklenir. Diş teli hesaplamasında implant fiyatı ve uygulaması dahil edilmez. İmplant fiyatı için lütfen bizimle temasa geçiniz.

Çenenin önde geride olması dislokasyon miktarına bağlı olarak aslında çene cerrahisi endikasyonudur. Ancak hafif vakalarda bu problem, diş teli ile çok büyük oranda düzeltilebilir.

Ağır durumlarda cerrahi tedavi olmak istemeyen hastalar ortodontik tedaviyi tercih edebilirler. Ancak sonuç %100 düzgün çene yapısını sağlamaz, ancak bir miktar düzelme hastayı tatmin edebilir ya da çene cerrahisi öncesi, ilk tedavi olarak diş teli tedavisini düşünebilir. Çene problemleri 24 aya kadar süren diş teli tedavisini gerektirmektedir. Yapılan işlem sayısı ve malzeme değişimi daha fazla gerektiğinden maliyet ve efor artışı paralel olarak diş teli fiyat artışını sağlamaktadır. Diş teli hesaplamasında tahmin edilmesi zor olan veriler ancak muayene sonucu fiyat olarak belirlenir.

Konyada Çene, damak darlığı gibi sorunlarda ilk planda uygulanması gereken tedavi çene cerrahisi olmalıdır. Yine de bir miktar düzelme olması için diş teli uygulanabilir.

Konya ortodonti Tek çene veya çift çene tedavilerini her ne kadar hasta belirlemeyi tercih etse dahi, optimal çiğneme sağlanması, estetik gülümseme tasarlanması, üst çenenin bir miktar önde olması gerekliliği, gummy smile diş yapısının düzeltilmesi gibi faktörler daha teknik konular olduğu için ortodonti uzmanı -hasta planlamasıyla en güzel sonuca ulaşılır.

Konya diş teli hesaplamasını bir çok faktör belirlemektedir. Unutulmaması gereken diğer bir nokta ise bu işi yapacak ehil uzmanların seçilmesidir. Kliniğimizde, Öncesi – sonrası resimleri inceleyip, ortodonti uzmanının planlamasını değerlendirip daha doğru kararlar verilebilir.

Konya Diş teli fiyatlarını dolaylı olarak etkileyen aynı zamanda da çok önemli olan konu da Konya diş teli tedavisinin neleri kapsadığıdır. Konya Diş teli tedavisi ile düzelen dişlerin korunması en az dişlerin düzeltilmesi kadar önemlidir. Özetle diş teli tedavisi dişlerin düzeltildiği aktif tedavi ve düzeltilen dişlerin bozulmasının engellendiği pasif tedavidir. Aktif tedavi bildiğiniz gibi diş telleri ile uygulanır. Pasif tedavide ise klasik diş telleri çıkarılmış ve aslında tedavi bitmiştir. Bu aşamada dişlerin bozulmaması için lingual retainer diye adlandırdığımız içten tel ve şeffaf plak uygulanır. Peki bu durum Konya diş teli fiyatlarını nasıl etkiler;

 • Konya Pasif diş teli tedavisinde alt ve üst dişlerde sadece şeffaf plak uygulanır.
 • Konya Pasif diş teli tedavisinde alt dişlerde lingual retainer uygularken üst dişlerde şeffaf plakla devam edilir.
 • Konya Pasif diş teli tedavisinde alt ve üst dişlere lingual retainer uygulanır.

Bütün bu seçenekler Konya Diş Teli tedavisinin kalıcılığını önemli ölçüde etkiler.

 • Kliniğimizde ise hem alt hem üst dişlere hem lingual retainer hem şeffaf plak uygulanır.

Konya Pasif diş teli tedavisinin sürecidir. İdealinde diş telleri çıkarılan hastanın ilk 1 yıl 2-3 ayda bir, sonrasındaki 3 yıl boyunca da 6 ayda bir pasif tedavi kontrollerine gelmesi gerekir. Yani bir yıl süren bir tedavi aslında pasif tedavi ile birlikte 5 yıl sürecektir. Pasif tedavi kontrollerine düzenli gelen hastalarımızın dişlerinde bozulma başlangıcı tespit ettiğimizde ilerle olmadığı için çok basit yöntemlerle tekrar tel takmadan düzeltebiliyoruz.

Bu aktif ve pasif diş teli tedavisi algısı hem kliniğinin tedaviye ve hastalarına gösterdiği hassasiyet için belirleyici olurken hemde diş teli fiyatlarını dolaylı olarak etkiliyor.

Konya Ortodonti Uzmanı

Konya Ortodonti, Konya Ortodonti Uzmanı, Konya Ortodontist, Konya Diş Teli, Konya Şeffaf Diş Teli, Konya Görünmez Diş Teli, Konya Ortodonti Fiyatları, Konya Diş Teli Fiyatları, Konya Şeffaf Diş Teli Fiyatları, Konya Görünmez Diş Teli Fiyatları, Konya Ortodonti Tavsiye, Konya Ortodonti Hastaneleri, Konya Ortodontist Fiyatları, Konya Ortodontik Tedavi, Konya Ortodonti Randevu, Diş Teli Fiyatları 2019 Konya, Sadece Üst Diş Teli Fiyatları 2019 Konya, Diş Teli Fiyatları 2019 18 Yaş Altı Konya