Konya Ortodonti, Konya Ortodonti Uzmanı, Konya Ortodontist, Konya Diş Teli, Konya Şeffaf Diş Teli, Konya Görünmez Diş Teli, Konya Ortodonti Fiyatları, Konya Diş Teli Fiyatları, Konya Şeffaf Diş Teli Fiyatları, Konya Görünmez Diş Teli Fiyatları, Konya Ortodonti Tavsiye, Konya Ortodonti Hastaneleri, Konya Ortodontist Fiyatları, Konya Ortodontik Tedavi, Konya Ortodonti Randevu, Diş Teli Fiyatları 2019 Konya, Sadece Üst Diş Teli Fiyatları 2019 Konya, Diş Teli Fiyatları 2019 18 Yaş Altı Konya

Diş telleri sadece tüm dişleri ağzında olan, 10-15 yaşındaki bireylere uygulanmaz. Bazı durumlarda, protez ve diş eti tedavisi öncesinde de ortodontik tedavi yapılarak, sonraki tedavilerin başarısı arttırılmaya çalışılır. Uzun süren diş eti hastalıklarında dişlerin aralarında boşluklar oluşabilir. Diş eti tedavileriyle birlikte ortodontik tedavi de planlanarak, diş eti tedavisinin daha başarılı olması sağlanabilir.

Dişler düzgün sıralandığı zaman kişilerin dişlerini temizlemesi de kolay olur, böylece diş etlerinin sağlığı da daha kolay sağlanır. Protez yapımından önce de ortodontik tedavi yapılmasını gerektiren durumlar olabilir.

Özellikle diş kayıplarından sonra kalan dişler çekim boşluğuna doğru eğilebilirler, bu gibi durumlarda da köprü ve implant yapılması gerektiği durumlarda oldukça fazla zorluk yaşanır. bazen dişler, çekilmiş bir dişin boşluğuna doğru hareket ederek birbirleri arasında boşluklar açılmasına sebep olabilir.

Bu gibi durumlarda boşlukların kapatılması için kron kaplama veya bonding denilen özel dolgu materyalleriyle diş boşluklarının kapatılması sağlıklı ve estetik kapanış için yeterli olmayabilir.

Öncesinde yapılacak kısa süreli ortodontik tedavi ile bu sonradan oluşan boşluklar kapatılarak eski kaybedilmiş dişin boşluğu sağlıklı ve düzgün bir şekilde açılıp sadece kaybedilen diş yerine protetik bir uygulama yapılır, eski estetik ve fonksiyonu sağlanabilir.