Konya Ortodonti, Konya Ortodonti Uzmanı, Konya Ortodontist, Konya Diş Teli, Konya Şeffaf Diş Teli, Konya Görünmez Diş Teli, Konya Ortodonti Fiyatları, Konya Diş Teli Fiyatları, Konya Şeffaf Diş Teli Fiyatları, Konya Görünmez Diş Teli Fiyatları, Konya Ortodonti Tavsiye, Konya Ortodonti Hastaneleri, Konya Ortodontist Fiyatları, Konya Ortodontik Tedavi, Konya Ortodonti Randevu, Diş Teli Fiyatları 2019 Konya, Sadece Üst Diş Teli Fiyatları 2019 Konya, Diş Teli Fiyatları 2019 18 Yaş Altı Konya

1) Genetik (kalıtsal) düzensizlikler bireylerde daha çok iskeletsel bozukluklara veya diş eksikliklerine neden olabilir. Bu tür problemler erken yaşta ortodontist muayenesiyle teşhis edilebilmektedir.

2) Doğumsal anomaliler (dudak-damak yarığı gibi) iskeletsel yapıda gelişim geriliğine veya dişsel yapıda düzensizliklere neden olabilmektedir.

3) Parmak emme, kalem ısırmak, atipik yutkunma (dilin dişler arasına sokulması), uzun süreli biberon ve yalancı emzik kullanımı gibi sonradan kazanılmış alışkanlıklar iskeletsel ve dişsel yapıda problemlere neden olabilmektedir.

4) Süt dişlerinin erken kaybı veya süt dişlerindeki madde kaybına neden olan büyük çürükler daimi dişlerde sürme problemlerine yol açabilmektedir.

5) Diş gıcırdatma veya düşme, çarpma gibi travmalar ortodontik bozuklukların nedeni olabilmektedir.

6) Kulak-Burun Boğaz Problemleri; Adenoid (geniz eti) varlığı, bademcik iltihabı, burun kemiğinde deviasyon gibi KBB problemleri nedeniyle ağız solunumu yapan bireylerin iskeletsel yapısında gelişim problemleri meydana gelebilir. Normal şartlar altında solunum yapmak için burnumuzu kullanmalıyız. Çocukluktan itibaren devamlı olarak ağız solunumunun yapılması baş postürünün değişmesine ve iskeletsel gelişimin bozulmasına sebep olur. Uzun vadede üst çenede daralma, alt çenenin geride kalması vb gibi iskeletsel ve dişsel sorunlara yol açar. Buna adenoid yüz tipi denir.